malý pojem naživu                      
                                                                                                                                zpráva o činnosti sdružení ŠUFUNKY GANG RELAPSE                                                                                        

první

A Fryštácký malý svět, na který se všichni tolik těšili, se vyvedl dokonale, a stal se (atmosférou, lidmi, a vůbec vším, co bylo a událo se) letošním nej nej nej hraním..

poslední

A po schůzi ohledně dalšího směřování jsme v pondělí zaskoušeli s Robertem namísto Marka, v rámci zpravidelnění zkoušek, ale bude to bývat v úterý, ne v pondělí, a vypadá to, že namísto přehrávání těch věcí se budou ty věci vážně hrát..

                           FIL / DEF / ŠVEC / PEDRO / ROBERT / TMELDA / HADAŠ / VOJTA 

šufunky gang relapse 20. července 2017

Proč?

Jsme to chtěli zase hrát. Ale ne takový tenhleten model "hej chlapi, uděláme konzert a vypijeme se, to neva že Pepík to deset let nedržel v ruce, hlavně že bude prča", ke kterému ty poslední akce začaly maličko směřovat. Aspoň párkrát si to brnknout se vším, co si ta muzika zaslouží, v klidu a důkladně to nazkoušet. S lidma, kteří si to opravdu chtějí zahrát, kteří se pohybovali, v době kdy to ještě fungovalo, vevnitř nebo vně kapely, nebo třeba jen proplouvali kolem, ale které to nějak zasáhlo a řekli, že jo.

Relaps?

Revival by byl asi na místě. Ale je to hnusné slovo a chybně chápané slovo a nevystihuje ani v nejmenším podstatu toho všeho. Relaps v tom svém lékařském nebo kriminálním smyslu, recidiva, vlastně to ani nechceš, ale musíš, protože se ti to furt vrací a nic nenaděláš, jednou si to udělal a uděláš to znova, i když se to třeba i obrátí proti tobě, tak nebo jinak.

Lidi?

Nejdřív měli být všichni úplně noví. Kořenoví byli podle příležitosti a možnosti kontaktu zpraveni a do ničeho netlačeni. Def chtěl a je tam, Bula je rád tam kde je, Bránik prý až jak to dopadne, a Sisti prý ať se zadaří. A noví jsou ti, kteří se zdáli tam patřit a byli osloveni a kývli a jsou tam. A jeden každý byl vybrán nejen proto, jak nebo co hraje, ale i proto, jaký člověk je, nebo se zdá být. A samozřejmě pro onu jednu skrytou speciální dovednost, které si možná ani sám není vědom, ale kvůli které je jisto, že tam patří.

Písničky?

První a druhá nahrávka, z té třetí jen pár věcí, do těch vyložených drnčáren jsme se dohodli nechodit, jen se jich zlehka dotknout. Pár věcí je trochu jinak, pár zůstalo stejných.

Hraní?

Sdružení je příležitostné a tak moc dopředu nehledí. Čtyři pět šest pěkných milých dobře ošetřených akcí by mohlo být ... pěkných milých a dobře ošetřených...