řekli a napsali
reference a charakteristiky a hodnocení a úlovky                                        

Zlínská kapela Šufunky Gang vznikla v roce 99 a už po několika měsících koncertování se stala v regionu malým pojmem. V průběhu dvou dalších let svým sofistikovaným stylem, technikou a dravostí kombinovanou s hravostí rozšířila okruh příznivců za hranice okresu, aby pak v roce 02 natočila vlastním nákladem vydané CD, které ji pošouplo až ke kyselému druhému místu v prvním ročníku vyhledávací soutěže Cocacolapopstar 03. Po personálních změnách uvnitř skupiny a vzniku druhého CD /04/ Šufunky Gang vyrazili na miniturné do Polska, získali třetí místo na soutěži Rockfest Dobříš, na prvním ročníku Šumperského Džemfestu prvním místem vybojovali neuskutečněné turné s O5&Radeček a postoupili do semifinále Cocacolapopstar 05. Konec roku proběhl ve znamení natáčení videoklipu Buldozer a ve druhé polovině roku 06 kapele o vlásek uniklo vítězství v soutěži Nová krev. Po roční pauze Šufunky Gang překonala vnitřní krizi a prvním místem na Setkání kytaristů 07 nabrala směr k natočení třetího CD.

                                                                                                                       /Petra Truncová 2007/

"Mladí energičtí muzikanti to podali výborně jak instrumentálně tak vizuálně ..."

xichty.cz foto & music server

"...vtipné a hravé texty v parádně nabušeném funkovém balení ... v oblasti rockové funky music patří Šufunky Gang v Čechách k tomu jasně nejlepšímu."

Petr Korál, hudební publicista

"...nesmírně vitální a sehraní Šufunky Gang, živě mnohem lepší než na nahrávce..."

Milan Tesař, Reflex

"...'Střela z kulometa', jinak zlínští Šufunky Gang přišli v semifinále na řadu jako první a poslali do sálu tlak, co byl pro rozespalé porotce lepší než ranní kafe... na konci finálového večera roztančí i hluché balvany..."

Markéta Turková-Brchelová, Noc s Andělem

"Za zmínku stojí i funkoví Šufunky Gang, ... tuhle muziku moc neposlouchám, ale tihle chlapíci byli opravdu namáklí."

web kapely Roots of Hate

"Šikovní."

Richard Krajčo

"...tato kapela překvapila svým nasazením a především perfektně zahraným repertoárem. Nehrála monotónně, ale naopak se vydávala napříč jinými žánry než je funky. Vyzrálí muzikanti ani na takt neslevili a posluchače nenechali skoro vůbec vydechnout..."

porota soutěže Nová krev

"Šufunky Gang, skupina, která se již dávno přenesla přes hranice Zlína..."

web Severní Morava